REGULAMIN SCHRONISKA
PTTK ZYGMUNTÓWKA IM. ZYGMUNTA SCHEFFNERA


Załoga schroniska doceni Państwa współpracę w przestrzeganiu tego regulaminu, który służyć ma zapewnieniu spokojnego i bezpiecznego pobytu naszych Gości. Schronisko świadczy swoje usługi zgodnie ze swoją kategorią i standardem.

 1. Doba noclegowa trwa od godz.14.00 do godz.11.00 dnia następnego.
 2. Istnieje możliwość przedłużenia doby noclegowej co wiąże się z kosztem 10zł od osoby za każdą godzinę. Zamiar taki proszę zgłaszać do godz. 10 w dniu wymeldowania.
 3. Cisza nocna obowiązuje w godzinach 22.00- 6.00.
 4. Bufet czynny jest w godz. 8.00 do godz. 20.00.
 5. 5. Kuchnia czynna jest od godz. 8:00 do godz. 19:00 z przerwą od 10:00 do 11:00. Śniadania serwowane są od godz. 8:00 do 10:00. Zamówienia na dania obiadowe przyjmowane są do godz. 18:45.
 6. Oferujemy możliwość wypożyczenia pościeli w cenie 15zł, ręcznika w cenie 10zł.
 7. W schronisku z uwagi na bezpieczeństwo przeciwpożarowe obowiązuje całkowity zakaz używania własnych grzałek, podgrzewaczy, kuchenek gazowych itp.
 8. W schronisku obowiązuje zakaz palenia papierosów tradycyjnych jak i elektrycznych.
 9. W częściach wspólnych schroniska obowiązuje zakaz spożywania własnego alkoholu.
 10. Ostatnia osoba opuszczająca pokój powinna pozostawić klucz w recepcji.
 11. W przypadku zgubienia klucza pobierana jest opłata w wysokości 50zł.
 12. W Schronisku w części noclegowej obowiązuje obuwie zmienne.
 13. W pokojach mogą przebywać tylko i wyłącznie osoby zakwaterowane.
 14. Osoby przybywające do schroniska wstanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innych używek zachowujące się nieprzyzwoicie nie będą zakwaterowywane. Zadatek nie zostanie wówczas zwrócony.
 15. Zgodnie z ustawą o czystości i porządku w gminie Nowa Ruda w Schronisku obowiązuje segregacja śmieci. Za rażące nieprzestrzeganie tego punktu regulaminu będzie pobierana opłata w wysokości 50zł. Kosze do segregacji znajdują się w korytarzu.
 16. Zwierzęta przyjmowane są za opłatą 25 zł za dobę. Psy w częściach wspólnych Schroniska muszą być trzymane na smyczy.
 17. W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia mienia Schroniska koszty po wcześniejszym uzgodnieniu stron ponosi w całości sprawca. Gość powinien powiadomić recepcję Schroniska wystąpieniu szkody niezwłocznie po jej stwierdzeniu.
 18. Schronisko nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy osobiste pozostawione w Schronisku. Przedmioty pozostawione w schronisku w pokoju po jego opuszczeniu przechowywane będą przez 1 miesiąc.
 19. Zachowanie Gości Schroniska oraz osób trzecich nie powinno zakłócać spokojnego pobytu w Schronisku innych Gości w szczególności podczas trwania ciszy nocnej.
 20. Załoga Schroniska może odmówić dalszego pobytu w Schronisku osobie, która nie przestrzega niniejszego regulaminu, nawet podczas trwania doby hotelowej.
Życzymy przyjemnego pobytu .

Góry