NASZA KADRA


Nasza Kadra - Karol Golembka

Karol Golembka

Kierownik schroniska PTTK Zygmuntówka. To do niego skierujecie pierwsze kroki. Karol - człowiek z Wielkopolski, zakochany w górach i aktywnym wypoczynku. Rywalizacja sportowa nie jest mu obca. Uczestnik wielu maratonów MTB, biegów i rajdów na orientację. Organizator wyjazdów narciarskich i rowerowych. Instruktor narciarski SITN PZN, przewodnik turystyki rowerowej, sternik motorowodny.

Nasza Kadra - Joanna Romanowicz

Joanna Romanowicz

Przewodnik sudecki, przewodnik po Wrocławiu, instruktor rowerowy, aktywna geocacherka. Z wykształcenia nauczycielka języka angielskiego i tłumaczka. Z doświadczenia organizator wszelakiego rodzaju imprez i chodzący generator pomysłów. Prowadzi własną działalność, a także pracuje w sklepie Decathlon jako Lider Wspinaczki i Alpinizmu. Prywatnie - żona Roberta (z naszej kadry) Uciekła zza biurka, żeby więcej czasu spędzać w górach. Pasjonatka wielu górskich aktywności - od wędrówek, wspinaczki, skitouringu i MTB, po bierny odpoczynek w schronisku i podziwianie widoków. Razem ze Sławkiem koordynuje cały program "Szkoły w górach" oraz prowadzi zajęcia i wycieczki.

Nasza Kadra - Sławek Nosal

Sławek Nosal

Przewodnik sudecki z pasji – z wykształcenia polonista i literaturoznawca. Wychowany i zakochany w Sudetach. Nie został „panem od polskiego”, by pracować w górach i zająć się edukacją outdoorową. Redaktor naczelny i wydawca SKLANIKblog – serwisu dla ludzi gór. Stale szkoli się, by w górach działać bezpiecznie. Uczestnik szkoleń z pierwszej pomocy, lawin, skitouringu, wspinaczki skalnej i lodowej. Miłośnik trekkingu, wspinaczki i nart skiturowych. Mąż Marty i tata Kaliny. W „Szkole w górach” koordynuje program, prowadzi zajęcia i wycieczki. Wierzy, że góry kształtują wrażliwość i uczą najlepszych rzeczy. Z uczniami najchętniej sprawdza, czy gdzieś w trawie nie czają się ciekawe, zapomniane opowieści.

Nasza Kadra - Robert Nowakowski

Robert Nowakowski

Z wykształcenia i z zamiłowania - górnik, z pasji - ratownik GOPR, speleolog, rekonstruktor historycznych kopalń i instruktor rowerowy. Uciekł z korporacji, żeby pasję połączyć z pracą. Po górach porusza się wędrując, jeżdżąc na rowerze lub skiturach. Wspina się w nich, ale najlepiej czuje się pod ziemią - w jaskiniach i starych kopalniach. Nie potrafi usiedzieć w miejscu. Prywatnie - mąż Asi (z naszej kadry). W "Szkole w górach" uczy o bezpieczeństwie w górach i opowiada o pracy ratownika GOPR.

Nasza Kadra - Monika Szyrmer

Monika Szyrmer

Chyba jedyna osoba w zespole, dla której góry są wyborem nie wynikającym z miejsca urodzenia. Choć pochodzi ze świętokrzyskich nizin, góry kocha od zawsze. Porzuciła miejskie życie i zamieszkała w sercu Sudetów, by… mieć bliżej do pracy. Przewodnictwo sudeckie łączy z drugą wielką pasją - środowiskiem naturalnym. Z wykształcenia jest przyrodnikiem, zajmuje się edukacją ekologiczną, prowadząc zajęcia terenowe i lekcje w szkołach. Jest także autorką publikacji i ścieżek edukacyjnych. Uczestniczyła również w działaniach ochronnych kilku cennych gatunków zwierząt. Czas wolny spędza w górach wędrując lub wspinając się, nie dyskryminuje przy tym innych pasm. Chętnie pojedzie i w Tatry, i w Alpy, i jeszcze wyżej. W “Szkole w Górach” jest łącznikiem między uczestnikami a naturą. Zaprowadzi na szczyt lub w dolinę, opowiadając o dzikiej przyrodzie, udowadniając że jesteśmy jej częścią, a ona jest częścią nas.

Nasza Kadra - Grzegorz Płoska

Grzegorz Płoska

Najbardziej doświadczony w zespole. Turystyką zajmuje się już zawodowo od 20 lat. Urodził się w Sudetach Środkowych i deklaruje dozgonne do nich przywiązanie. Jest przewodnikiem górskim sudeckim, przewodnikiem terenowym po Dolnym Śląsku, instruktorem wspinaczki i biegów narciarskich. Angażuje się w rozwój i upowszechnianie aktywności górskich w Sudetach: inicjował tworzenie tras narciarstwa biegowego w Górach Bardzkich i Sowich, jest czynnym autorem dróg wspinaczkowych w różnych rejonach Sudetów, organizuje lokalne zawody narciarskich i meetingi wspinaczkowe. Schroniskowe życie zna od podszewki - przez 7 lat pracował w schronisku w Srebrnej Górze. Tam też od początku XXI wieku tworzył pionierskie modele turystyki “przygodowej”, prowadząc zajęcia wspinaczkowe, linowe, łucznicze, eksploracyjne i terenoznawcze. Jest miłośnikiem dobrej beletrystyki, reportażu i punk rocka. Gdy tylko ma wolną chwilę, wyrusza na wspinanie.

Nasza Kadra - Weronika Kaczor

Weronika Kaczor

Jestem przodowniczką i instruktorką imprez na orientację. Znam język angielski na poziomie C1. Posiadam zdolność pracy w grupie, umiejetność orientacji w terenie oraz posługiwania się kompasem i mapą. Jestem osobą komunikatywną, gdyż potrafię porozumieć się z ludźmi z wielu grup wiekowych.

Nasza Kadra - Natalia Urbatzka

Natalia Urbatzka

Jestem przewodnikiem sudeckim, trenerką, instruktorką i pedagożką z wieloletnim doświadczeniem. Posiadam umiejetność pracy i komunikacji z dziećmi i młodzieżą oraz potrafię dobrze zarządzać czasem.

Góry